[Kőszeg Ferenc–Kis János]: Beszélgetés Pákh Tiborral
1981. október 6-án éhségsztrájkot kezdtél…
Tiltakozó böjtöt. Éhségsztrájkot az folytat, aki köteles enni, tehát aki letartóztatásban van. Én szabadlábon voltam, ezért mondom inkább, hogy tiltakozó böjt.
…tiltakozó böjtöt kezdtél a budapesti Egyetemi Templomban. Miért éppen ott?
Számomra a templom a legmegnyugtatóbb hely, ahol az Úristen közelében vagyok. Az Egyetemi Templomot azért választottam, mert ott nem ismerek senkit, és mert oltárképén a Czestochowai Madonna van.
A lengyelek Madonnája.





Friss hozzászólások
7 év 45 hét
10 év 18 hét
10 év 22 hét
10 év 22 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 26 hét
10 év 27 hét
10 év 27 hét