[Karátson Gábor]: Égetni való mű
A hetvenes évek elején döntöttek az első magyarországi (budapesti) kommunális hulladékégető-mű megépítéséről. A Fővárosi Közterület-fenntartó Vállalat (FKFV) megbízásából kiírt pályázatra két komoly ajánlat érkezett, a csehszlovák Skodaexport és az osztrák Wagner Biro cégektől. A csehszlovák javaslatot fogadták el, mert egy korszerű nyugati típusú berendezést kínáltak (a licencet egy nyugatnémet vállalattól, a VKW-tól vásárolták meg, amihez rubelért lehet hozzájutni).





Friss hozzászólások
7 év 46 hét
10 év 19 hét
10 év 23 hét
10 év 23 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 27 hét
10 év 27 hét
10 év 27 hét