(Szabó József): A Zsuzsi halála
A Beszélő szorgalmatos olvasójaként e heti számukban figyelemmel átrágtam magamat a borsodi kisvasút volt 1980-as megszüntetéséről szóló írásukon is, és ennek alapján néhány szót megérdemel ma is a „Zsuzsi” is, melynek háládatlan sorsa szintén a megszüntetés lett. A „Zsuzsi” vonat Debrecen–Nyírbéltek között járt, mint az térképükön is megtalálható volt e számukban. Ma is működik még afféle kirándulóvasútként a Nagycsere–Debrecen szakaszon.





Friss hozzászólások
7 év 43 hét
10 év 16 hét
10 év 20 hét
10 év 20 hét
10 év 22 hét
10 év 22 hét
10 év 22 hét
10 év 24 hét
10 év 25 hét
10 év 25 hét