1998 júniusában a Néprajzi Múzeum több közép- és kelet-európai ország múzeumával együttműködve közös roma-kiállítást rendezett. Az eseményt az UNESCO által támogatott nemzetközi konferencia zárta Cigány-kép – roma-kép címmel, amelyen azt járták körbe, hogyan látják és ábrázolják a nem cigányok a romákat, mondhatnánk úgyis, hogyan tematizálódik és sztereotipizálódik a romák képe, és ezzel szemben hogyan fogalmazzák meg maguk a romák a saját önképüket. A 2000. áprilisi rendezvényen elhangzott húsz előadásból – A Néprajzi Múzeum jóvoltából – adunk most közre hat, a magyarországi romák reprezentációjával kapcsolatos írást.





Friss hozzászólások
7 év 46 hét
10 év 19 hét
10 év 22 hét
10 év 22 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 26 hét
10 év 27 hét
10 év 27 hét