Nyomtatóbarát változat
Megbukott a médiatörvény, de ez nem akadályozza a gépezet fogaskerekeit az ő forgásukban. Sőt. A tévéelnököt rövidesen kihallgatja, és alighanem alaposan elmarasztalja a Kiss Gyula–Kupa–Füzessy-féle fegyelmi bizottsági hármas. Az alkotmányos vita várhatólag aztán a bíróságon folytatódik, ahol ki fog derülni, vajon komolyan közalkalmazott-e a tévéelnök. Kulin kulturális bizottsági elnök javasolni fogja a kormánynak, ne eméssze magát megrögzött alkotmányos skrupulusaival, és vállalkozzon nyugodtan a frekvenciák osztogatására. Az Antenna Hungária – olvashatjuk vezérigazgatójának nyilatkozatát – tökéletesen felkészült a frekvenciamoratórium feloldására, tehát – ezt már persze így nem mondja – jobb lesz most már hátat fordítani a pártcsatározásoknak, és a tettek mezejére lépni.
Mintha az egész előre meg lett volna rendezve. Ha a törvény nem bukott volna meg, Kulinék meg Katona Tamásék bizonyíthatták volna az MDF országos gyűlésén, hogy boldogulnak ők rendőri kivezetés meg kiseprűzés nélkül is; de mivel megbukott, így is bebizonyíthatják ugyanezt. Mindkét esetben az ellenzékre lehet hárítani a felelősséget a gátlástalan médianyomulásért, és az MDF meg a miniszterelnök moshatja kezeit.
Az alkotmányosság: megegyezési kényszer a szemben álló felek között az oly alapvető dolgokban, mint a tájékoztatás szabadsága. Az mese, hogy a médiatörvény bukása előtt adva lettek volna a megegyezés feltételei. A médiaelnök-kinevezés ügyében éppoly széles szakadék tátongott a kormánypártok és az ellenzék között, mint bármikor: a koalíció az eddigi metódushoz, azaz Antall elnökkiválasztó szenvedélyének táplálásához ragaszkodott, az ellenzék megegyezési kényszert akart e téren is. Ehhez képest már csak hab volt a tortán, hogy az MDF a szavazás előtti pillanatban rúgta fel a megállapodást arról, hogy a megalakítandó Rádió és Televízió Hivatal (RTH) első elnökét pártkonszenzussal nevezzék ki, és próbálta gazdaságilag kötni szorosabban a közmédiumokat (sőt némely kópéságokkal a kereskedelmi rádiókat és tévéket is) a kormány(koalíció)hoz.
Mivel az ellenzék kiszavazta a neki kétharmadosnak meghagyott passzusokat, végül a kormánypártok is kénytelenek voltak leszavazni a törvényt, tartva az Alkotmánybíróság elmarasztaló ítéletétől. Most elmarasztaló ítélet nélkül kísérletezhetnek tovább az MDF-es médiabirodalom kiépítésével.
Kísérletezhetnek, de már csak egy és negyed évig.
Friss hozzászólások
6 év 18 hét
8 év 43 hét
8 év 47 hét
8 év 47 hét
8 év 48 hét
8 év 49 hét
8 év 49 hét
8 év 51 hét
8 év 51 hét
9 év 9 óra