márc. 16. Orbán Viktor lerakta az olimpiai beruházásnak minősülő új sportkórház alapjait.
márc. 17. Csurka István tájékoztatta a sajtót arról, hogy a MIÉP március 15-i ünnepségén kétszázezren vettek részt, s ezek után senkinek nem lehet kétsége afelől, hogy a párt 15-20 százalékos eredményt ér el a választásokon.
márc. 18. Orbán Viktor helyezte el az épülő Budapest Sportcsarnok legmagasabb pontján a bokrétát.
Lendvai Ildikó és Isépy Tamás megállapodott abban, hogy a kormány miniszterei a Millenáris Parkban vitatkoznak majd az MSZP miniszterjelöltjeivel.
A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia a kormányt támogató körlevelet adott ki a választásokról.
Ítéletet hirdettek első fokon a Tocsik-perben. Tocsik Mártát, Liszkai Pétert és Szokai Imrét letöltendő szabadságvesztésre ítélték, Budai Györgyöt és Boldvai Lászlót fölmentették.
márc. 20. Orbán Viktor bekapcsolódik a választási kampányba.
márc. 21. Elmaradt a miniszterek és miniszterjelöltek közötti vitasorozat, mert a Fidesz–MDF stábja nem fogadta el, hogy az MSZP plazmatévén adatsorokat vetítsen a vita alatt.
márc. 23. A szcenikai berendezés meghibásodása miatt elhalasztották A vihar bemutatóját a Nemzeti Színházban.
márc. 24. Orbán Viktor a felújított Nemzeti Múzeumban üdvözli a nagyszentmiklósi kincseket bemutató kiállítást.
márc. 25. Az OVB nem engedélyezte azoknak a területi listás szavazólapoknak a használatát, amelyeken a Fidesz–MDF-lista szélesebb oszlopban szerepelt.
márc. 28. Csurka István, megismételve, hogy a második fordulóban több mint száz jelöltjét visszahívja a kormánypárti jelöltek javára, úgy fogalmazott, hogy ezzel több mint száz szöget ver az MSZP sírjába.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte a Fővárosi Bíróság Soproni Ágnes gyilkosát és – felbujtóként – az áldozat fiát.
márc. 29. Megjelentek a választások előtti utolsó közvélemény-kutatási eredmények, amelyek a kormánypártok előnyét mutatták.
Az MSZP fölszólítja Kövér Lászlót, hogy csendben távozzon a közéletből, miután egy gyűlésen az önakasztást javasolta azoknak, akik másképp látják a magyar nép cselekvési lehetőségeit, mint a kormány támogatói.
márc. 30. Levonult a Dunán a tízéves magassági rekordot megdöntő árhullám.
ápr. 1. A Bánk bán című operafilm bemutatójával Orbán Viktor jelenlétében megnyitották az Uránia Nemzeti Filmszínházat. A bemutató előtt fiatal filmesek a karzatról leszórt röplapokon tiltakoztak az ellen, hogy a kormány néhány néki kedves film támogatására több pénzt fordít, mint a magyar filmművészet egészére.
Csaba Iván a Fidesz születésnapján a Bibó kollégiumban kötéllel a nyakában jelent meg, és így üdvözölte Kövér Lászlót.
ápr. 2. Több ezer ember tüntetett Kövér László ominózus kijelentése ellen a Hősök terén.
ápr. 3. Medgyessy Péter az általa megjelölt időpontban várta a Béke Szállóban Orbán Viktort, aki megerősítette, hogy április 5-én, a kampánycsend előtti órákban kívánja lebonyolítani a miniszterelnök-jelöltek vitáját a Közgazdasági Egyetemen.
ápr. 4. Megtartják a pártelnökök (Pokorni Zoltán és Kovács László) vitáját a Közgazdasági Egyetemen.
ápr. 5. Megtartják a miniszterelnök-jelöltek vitáját a Közgazdasági Egyetemen.
Palesztin szolidaritási tüntetést tartanak az izraeli nagykövetség előtt. A tüntetés vezérszónoka Chrudinák Alajos.
ápr. 7. A rendszerváltás óta a legnagyobb részvételi aránnyal zajlott le a választások első fordulója, melyen az MSZP 42%-ot, a Fidesz–MDF-lista 41%-ot, az SZDSZ 5,5%-ot szerzett, a MIÉP és a többi párt az ötszázalékos bejutási küszöb alatt maradt. 25 szocialista és 20 kormánypárti egyéni jelölt már az első forduló után mandátumot szerzett.
ápr. 8. Az Urániában bemutatják A Hídembert.
ápr. 9. Orbán Viktor a Testnevelési Egyetemen mondott éles hangú beszédével megadta a két forduló közötti kampány alaphangját. A miniszterelnök szerint, ha a szocialisták jutnak hatalomra, a nagytőke és a pénztőke alakít kormányt. A következő napokban egészen a második fordulóig elöntik az országot az ellenzék esetleges kormányzati tevékenységének áldatlan következményeit összegző röplapok, SMS-ek. A kancellária egyik munkatársa részletes útmutatást küld szét az interneten arról, hogy miként vessék be a suttogó propaganda eszközét az ellenzékkel szemben.
ápr. 10. Az OVB a MIÉP fölvetésével szemben megállapította, hogy a választások első fordulója törvényesen zajlott le, és a választási bizottságoknál nem nyújtottak be olyan kifogásokat, amelyek visszaéléseket bizonyítottak volna.
Az MSZP és az SZDSZ megállapodott a kölcsönös visszalépésekről. Hetven helyen az SZDSZ, hét helyen az MSZP jelöltje lépett vissza.
Meghalt Hofi Géza.
ápr. 11. A Legfelsőbb Bíróság kampánycsend-sértés miatt elítélte a Magyar Nemzetet, amely április 6-i számában a választásokról szóló főcíme elé K. O. feliratot illesztett.
ápr. 12. A gyöngyösi választási bizottság megsemmisítette az első forduló eredményét, mivel a Fidesz bejelentése szerint az MSZP gulyáslevest és italt osztott a választás napján. Ezt a határozatot a területi választási bizottság később visszavonta.
A Legfelsőbb Bíróság elutasította a MIÉP-nek a szavazatok újraszámlálására vonatkozó kérelmét.
ápr. 13. A Kossuth téren nagygyűlést tartottak a kormánypártok és a MIÉP több százezer hívének részvételével. A nagygyűlésen számos közéleti személyiség, népszerű művész és sportoló állt ki a kormány mellett.
Göncz Árpád beszélgetésre hívta Kuncze Gábort, Medgyessy Pétert és Kupa Mihályt, akikkel az ország kettéosztottsága megszüntetésének lehetőségéről társalgott.
ápr. 14. A Gerbaud Kávéházban baráti beszélgetésen vettek részt az ellenzéki pártok listavezetői és számos őket támogató művész és közéleti személyiség.
ápr. 15. Kónya Imre kilépett a Centrum Párt elnökségéből, mert véleménye szerint a párt az első forduló után irányt váltott, és az MSZP-hez közeledett.
Friss hozzászólások
6 év 9 hét
8 év 35 hét
8 év 38 hét
8 év 38 hét
8 év 40 hét
8 év 40 hét
8 év 40 hét
8 év 42 hét
8 év 43 hét
8 év 43 hét