Nyomtatóbarát változat
Érdeklődéssel olvastam a Beszélő október 5-i számának vezércikkét, melyben az Alkotmánybíróság határozatát követő reagálásokat kötötte csokorba. Érdeklődésem tovább fokozódott, amikor a Vasárnapi Újságban elhangzott beszélgetés került szóba. Szomorúan vettem ezután tudomásul, hogy a cikkíró nem figyelt fel arra, amit én a legsajnálatosabbnak tartottam a beszélgetés hallatán.
Kónya dr. és Győri Béla, a főszerkesztő vidáman, nagy egyetértésben beszélgettek el arról, hogy hogyan is veszélyeztetné ez a bagatell, alelnök-kinevezési ügy az államszervezet működését. A jókedvű heherészés közben – ha jól emlékszem – mindketten idézték az Alkotmánybíróság ide vonatkozó mondatát, de mindketten – nem tudom tudatosan-e – kifelejtették a demokratikus szót a mondatból.
A határozat Népszabadságban megjelent szövegében a mondat így hangzik: „…csak akkor alkotmányos a kinevezés, illetve a jóváhagyás megtagadása, ha a köztársasági elnök alapos okkal arra következtet, hogy a javaslat teljesítésé az államszervezet demokratikus működését súlyosan zavarná”.
Én úgy érzem, ebben, a mondatban a „demokratikus” és a „zavarná” szavaknak igen fontos szerepe van. Ezért csodálkozom Kónya dr.-on és Győri Bélán, akik nem veszik észre, hogy a legfontosabb médiák vezetőinek nem megfelelő, vagyis nem széles körű konszenzuson alapuló kinevezése az államszervezet demokratikus működését nem veszélyezteti ugyan, de igenis zavarja, és könnyen meglehet, hogy súlyosan, ha ekkora vihart kavar ez az ügy.
Friss hozzászólások
6 év 18 hét
8 év 43 hét
8 év 47 hét
8 év 47 hét
8 év 48 hét
8 év 49 hét
8 év 49 hét
8 év 51 hét
8 év 51 hét
9 év 8 óra