A betörés a veszprémi SZDSZ-irodába februárban volt. A nyomozás még júniusban is folyt.
Veszprémből azt sugallták, meglehet, hogy önbetörés történt. A rendőri vizsgálat hírei is felcsillantották ezt a verziót. Kis János, az SZDSZ elnöke megkérte dr. Somogyi Jánost, a szabad demokraták jogsegélyszolgálatának vezetőjét, nézzen utána a történteknek a helyszínen. Amikor dr. Somogyi Veszprémbe érkezett, a rendőrkapitányságnak az ügy lezárására vonatkozó javaslata már az ügyészség asztalán feküdt. Az ismeretlen tettes személyét nem sikerült felderíteni, és a további nyomozástól sem várható már eredmény.
A nyomozati anyagot áttanulmányozva a pesti küldött néhány érdekes adatra bukkant:
A rendőrségi vizsgálat megállapította, hogy a tettes az SZDSZ-iroda bejárati ajtaját kifeszítette, és úgy hatolt be a helyiségbe. Megállapította továbbá, hogy a lemezszekrényt a szekrény eredeti kulcsával nyitotta ki, a szekrényben lévő trezort ellenben felfeszítette.
A szakvélemény azt is tartalmazta, hogy az ilyenfajta lemezszekrényekhez a gyár két darab kulcsot ad. A nyomozati anyagból kiderült, az SZDSZ-esek csak egy kulcsot vettek át az egy hónappal korábbi átadás-átvételkor.
Hol a másik kulcs?
A majdnem féléves nyomozás során senki sem kereste a másik kulcsot. Az ügyet lezáró rendőrségi jelentésben egy olyan zárszakértői véleményre hivatkoznak, amely néhány nappal későbbi keltezésű, (!) mint maga a jelentés.
Ebben a szakvéleményben már az áll, hogy az SZDSZ-iroda bejárati ajtaját nem zárt, hanem nyitott állapotban rongálták meg. Ez erősen valószínűsíti az önbetörés verzióját.
Dr. Somogyi megkérte a főügyészségi csoportvezető ügyészt, rendeljen el pótnyomozást az ügyben, és kerestesse meg a rendőrséggel a lemezszekrény hiányzó kulcsát. Akinél a kulcs, az a betörő.
Az ügyet pótnyomozás nélkül lezárták.
Az önbetörés gyanúja Beke lebukásáig ott terjengett az SZDSZ-szervezet körül.
Friss hozzászólások
6 év 17 hét
8 év 43 hét
8 év 46 hét
8 év 46 hét
8 év 48 hét
8 év 48 hét
8 év 48 hét
8 év 50 hét
8 év 51 hét
8 év 51 hét