Demszky Gábor nemcsak a BM-től, hanem a működő szolgálatoktól is kikérte a rá vonatkozó, 1990 előtt keletkezett információkat. A titokminiszternek – demokráciában – azt kellett volna válaszolnia, hogy vége az állambiztonsági világnak, hiszen törvény tiltja, hogy a főpolgármesterről (vagy bárkiről) a „jogutód” szolgálatok ilyen információkat őrizzenek (netán kezeljenek). Nem ez történt. A törvénytelenül őrzött és Demszkynek most megküldött iratmásolatok mellett egy kísérőlevél díszelgett, a miniszter aláírásával, miszerint az iratok államtitkot nem tartalmaznak. Talán nem puszta képzelgés ebből arra következtetni, hogy az államtitkokat tartalmazó adatokat a szolgálatok még a főpolgármesternek sem bocsátották rendelkezésére, hiszen az állam titka erősebb az alkotmányban lefektetett információs önrendelkezési jognál.
A megküldött iratmásolatok tartalmazták többek között a Magyar Népköztársaság egyik – bizonyára speciálisan kiképzett – felderítőjének sifrírozott jelentését Bécsből, amely szigorú államtitokként részletesen beszámol arról, mit írt a Die Presse aznapi száma nevezett D. G.-ről.





Friss hozzászólások
7 év 45 hét
10 év 18 hét
10 év 22 hét
10 év 22 hét
10 év 23 hét
10 év 24 hét
10 év 24 hét
10 év 26 hét
10 év 27 hét
10 év 27 hét