Paládi József (Magyar Fórum, 1992. június 4.)
„…A munkanélküliek rájöttek: ez nem is olyan rossz. Más kérdés, hogy továbbra is siránkoztak sanyarú sorsuk fölött… Azt látom ugyanis naponta, hogy aki akar dolgozni, az talál munkát. Kórházakban, csecsemőotthonokban betöltetlen állások vannak, hogy a Kőbányai Sörgyár folyamatosan felvesz segéd- és betanított munkásokat, aki rendre otthagyják, annak ellenére, hogy természetbeni juttatásként annyi sört ihatnak, amennyi beléjük fér. – Kevés a bér – a 9 ezer forint – mondják ők. – Nem ízlik a munka – mondom én.
…Amennyiben csökkenne a (munkanélküli) járadék, az elkényelmesedett, túlfizetett maszekoló munkanélküliek kénytelenek lennének jövedelmezőbb foglalkozás után nézni. Miután megcsappanna a »hivatásos munkanélküliek« tábora, a felszabaduló pénzt képzésre lehetne fordítani…”
Kiss Gyula munkaügyi miniszter (A parlament Egészségügyi és Szociális Bizottságának ülésén, 1992. június 4.)
„…A munkaügyi politika és a kormány nagyon komolyan veszi a munkanélküliséget, és úgy éli meg ezt a kérdést, ahogyan egy érett társadalomtól ez elvárható. Ennek a néhány százezer embernek egész egyszerűen a nyakába szakadt a szerkezetátalakítás, a gazdasági váltás, amelyen az országot megpróbáljuk keresztülvinni. Ezek az emberek valódi áldozatai ennek a folyamatnak. Valódi, összetettségében elemezhető problémaként kezeljük a munkanélküliséget, és messze nem úgy mint ahogy sajnos a közhangulatban egyre gyakrabban megjelenik, miszerint munkakerülőkből és munkát vállalni nem akarókból állna a munkanélküliek tömege. Hangsúlyozom, ezt fontos kimondani, mert a közvéleményben, a rádióban, a tévében hallott állampolgári megnyilatkozások miatt erről mindenképpen szólni kell.
… a működtethető és stratégiailag fontos foglalkoztatáspolitikai aktív elemek oldalán következő helyen a közhasznú munkavégzést említeném… Valahol kezelni lehet vele azt a nem valós, de a társadalomban benn lévő értékítéletet, hogy itt ingyen osztogatunk munkanélküli-segélyt. …Egyre több gondot okoz nekem, hogy ezek ellen a vádak ellen védekezni kell, hogy a munkaügyi politika túl liberalizált, és feleslegesen fizet ki a munkanélkülieknek pénzt. Tessenek egy picit jobban odafigyelni, hányszor vagyunk kénytelenek ez ellen az abszurdum ellen védekezni.”
Friss hozzászólások
6 év 8 hét
8 év 33 hét
8 év 37 hét
8 év 37 hét
8 év 38 hét
8 év 39 hét
8 év 39 hét
8 év 41 hét
8 év 41 hét
8 év 42 hét