Azóta Dercze Tamás polgármester értesítette Mezei Györgyöt, hogy a vizsgálat nyomán fegyelmi eljárást indít ellene, és január 11-én 10 órára berendelte a polgármesteri hivatalba meghallgatásra. Mezei a kitűzött időpontban meg is jelent, és az alábbi szövegű levelet nyújtotta át a polgármesternek.
Dr. Dercze Tamás úr
polgármester
Budapest IV.ker. Önkormányzat
Budapest IV.,
István út 14.
Kedves Polgármester Úr!
1992. december 29-én kelt és kézbesített leveledre válaszolva értesítelek, hogy az általad indított fegyelmi eljárás az 1992. évi XXXIII. törvény 46. paragrafus 3. bekezdésében foglaltak értelmében nem folytatható le. Mivel a fenti törvényhely kimondja, hogy: „Nem lehet fegyelmi eljárást indítani, ha a vétség elkövetésétől számított egy év, illetve a munkáltatói jogkör gyakorlójának a vétség elkövetésének alapos gyanújáról való tudomásszerzésétől számított egy hónap eltelt.” A fentiek értelmében felkérlek, hogy az általad jogszabályellenesen indított fegyelmi eljárást szüntesd meg.
Budapest, 1993. január 11.
Üdvözlettel: Mezei György
Dercze Tamás úgy ítélte meg, hogy Mezei kifogása nem fogadható el, mert a közgyűlés csak december 17-én ruházta át rá az Újcsakö vezetőjével kapcsolatos munkáltatói jogokat, s az egy hónapot onnan kell számolni. Ezért felszólította Giczy Béla fegyelmi biztost, hogy a meghallgatást a terveknek megfelelően bonyolítsa le. Mezeinek azonban továbbra is az volt a véleménye, hogy az eljárás jogszerűtlen, és nem volt hajlandó alávetni magát a hivatalos meghallgatásnak. A meghallgatás így magánbeszélgetéssé alakult át, az elhangzottakat jegyzőkönyv helyett emlékeztető rögzítette. Mire a privát diskurzussá szelídült procedúra véget ért, a polgármester úr is módosított az álláspontján. Közölte, hogy Mezei beadványát elküldi véleményezésre a Belügyminisztériumba. Ők alkották a törvényt, mondják meg ők, hogy kinek van igaza.
Addig függő.
Friss hozzászólások
6 év 15 hét
8 év 40 hét
8 év 44 hét
8 év 44 hét
8 év 45 hét
8 év 46 hét
8 év 46 hét
8 év 48 hét
8 év 49 hét
8 év 49 hét