Nyomtatóbarát változat
Az a gyanúm, hogy az áremelésekről és a nagykövetcserékről ugyanabban a Hivatalban döntenek.
A címben szereplő kérdés természetesen költői, hiszen egyfelől miért pont az Unicum ára ne emelkedne, másfelől az ilyesmit – egy öröklött beidegződés nyomán – először körömszakadtáig tagadják, a kiszivárogtatott információkat vehemensen cáfolják, majd két-három héttel később magától értetődő természetességgel bejelentik.
Áremelések idején – noha mindannyian tudjuk, mi áll mögöttük – legtöbbször a csomagolóanyagok, illetve az energia drágulását szokás emlegetni. Frissiben felmentett nagykövetünk esetében ez nyilván nem járható út – tudtommal a férfiöltönyök és a hagymás rostélyos világpiaci ára viszonylag stabilnak mondható.
A Külügyminisztérium húsvéti csomagolása ellenben kifejezetten puritán: úgymond a kétoldalú kapcsolatok alakulása, illetve a nemzetközi téren kibontakozó magyar–amerikai együttműködés a selyempapír mögött rejtező meglepetés.
Hogy ezen „alakulás”, ületve a „kibontakozó együttműködés” milyen lesz, arról nem szól a fáma. A következtetéseket – az áremelésekhez hasonlóan – indirekt módszerrel kell levonnunk.
E célból fellapoztam a tavaly márciusi Playboyban megjelent Zwack-interjút, ahol is a következő hitvallást olvashattam: Playboy: Akkor önnek utazó nagykövetnek kéne lennie, s így tudná „eladni” Magyarországot!?
Zwack: Mindenképpen hasznos lenne, ha korlátolt hivatalnokok helyett nemzetközi tapasztalattal rendelkező, nyelveket beszélő üzletemberek tárgyalnának külföldön.
Kár, hogy az áremelésekkel és a nagykövetcserékkel foglalkozó Hivatalban feltehetőleg nem olvassák a Playboyt Amely egyébként a magyar–amerikai együttműködés egyik első „kibontakozása” volt…
Friss hozzászólások
6 év 15 hét
8 év 40 hét
8 év 44 hét
8 év 44 hét
8 év 45 hét
8 év 46 hét
8 év 46 hét
8 év 48 hét
8 év 48 hét
8 év 49 hét