![Nyomtatóbarát változat Nyomtatóbarát változat](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
Jelentős terjedelmű cikk látott napvilágot a Beszélőben a közalkalmazottak jogállásáról, szóló törvényről. Ehhez az információkat Eörsi János részben a törvény ilyen tartalommal történő megalkotását ellenző szakszervezetek képviselőitől, így e helyreigazító sorok szerzőjétől kapta meg.
A cikk alapvetően helyesen rögzítette álláspontunkat, amelynek az volt a lényege, hogy e törvény kiszolgáltatott helyzetbe hoz több mint egymillió munkavállalót, ami elégedetlenséghez, a munkabéke megbontásához, újabb feszültségek kialakulásához vezethet.
Ezek után érthetetlen és elfogadhatatlan számomra az, hogy a cikk szerzője írása utolsó részében ellenőrizetlen, hamis állításokkal címkézi a nyilatkozókat és az általuk képviselt szakszervezeteket, szövetségeket. Tájékoztatom a Beszélő olvasóit, hogy a Közgyűjteményi és Közművelődési Dolgozók Szakszervezete (KKDSZ) független szakszervezetként alakult meg 1989-ben, és nem volt tagja semmiféle korábbi tömörülésnek. Tény, hogy a KKDSZ nem csatlakozott sem az MSZOSZ-hoz, sem a Ligához, sem az Autonómokhoz, sem az ÉSZT-hez, hanem alapító tagként vett részt a SZAKSZERVEZETEK EGYÜTTMŰKÖDÉSI FÓRUMA (SZÉF) létrehozásában. E szövetség szintén független, de – mint a KKDSZ a saját érdekkörében – jelentős taglétszámmal rendelkező szakszervezetek országos tömörülése, s ebben az értelemben nem hagyományosnak, hanem – ha úgy tetszik – „klasszikus”-nak nevezhető inkább. Mert a szakszervezetek csak akkor tudják érvényesíteni a munkavállalók érdekeit, ha nagy létszámú tagság bizalmát élvezik. S ezt jobb nem elfelejteni sem a hatalmon lévőknek, sem a jelenlegi ellenzéknek.
Vadász János,
a KKDSZ országos titkára
Friss hozzászólások
6 év 22 hét
8 év 48 hét
8 év 51 hét
8 év 51 hét
9 év 1 hét
9 év 1 hét
9 év 1 hét
9 év 3 hét
9 év 4 hét
9 év 4 hét