Tisztelt képviselő úr!
Megkaptam április 21-én kelt névre szóló személyes hangú és saját kezű aláírással írt levelét, amelyben jó egészséget kíván nekem, és közli, hogy „kerületünkben nagyon sok nyugdíjas él, köztük Ön is”.
Köszönöm jókívánságait, és azokat viszonzom. Szíves tájékoztatására közlöm, hogy nem vagyok nyugdíjas, hála jó egészségi állapotomnak és a rendszerváltás adta lehetőségeknek, sokat dolgozom. A nyugdíjazásomra vonatkozó közvetett felszólítása viszont határozottan lehangolt.
Levele és különösen a levélboríték viszont elgondolkoztatott. A levél címzése felett hosszú szám (számkód?) szerepel. Vajon ez mit jelent? Hol szerepelek SO3141BO114 kódszám szerint? S honnan derült ki, hogy már betöltöttem a nyugdíjkorhatárt? És miért nem szerepel akkor a nyilvántartásban, hogy adófizető állampolgár, sőt közalkalmazott vagyok? Miért nem jó az állami nyilvántartás? (Utóbbi különösen aggaszt: hiszen ha élnek [visszaélnek?] a nyilvántartással, az miért nem működik?) Ha pedig valamilyen magánvállalat tart nyilván, honnan tudják életkoromat, és vajon felhatalmaztam-e őket, hogy adataimat Önnek átadják?
A levélborítékon az Országgyűlés Irodaháza szerepel feladóként, a bérmentesítés 11 forintba került. Biztos lehetek abban, t. Képviselőjelölt Úr, hogy az országgyűlési költségvetésbe a távozó képviselők kampányának postaköltségeit is belefoglalták?
Végül megjegyzem, hogy szívesen felkerestem volna Önt a „Péntek Esti Klubban”, ahová meginvitált – ám sajnos ennek címét nem közölte. Ennyi pénzből nem lehetne egy profi kampánymenedzsert alkalmazni?
Budapest, 1994. május 5.
Egészségben eltöltendő, inflációmentes nyugdíjas éveket kívánok:
„SO3141BO114”
Friss hozzászólások
6 év 15 hét
8 év 40 hét
8 év 44 hét
8 év 44 hét
8 év 45 hét
8 év 46 hét
8 év 46 hét
8 év 48 hét
8 év 49 hét
8 év 49 hét