Az ajkai önkormányzat nehezményezi, hogy a helybéli volt Videoton-üzemmel együtt a gyár területén fekvő tanműhelyt is privatizálták. A ’88 végén megépült tanműhelyben több mint 40 millió forint könyv szerinti érték szunnyad, amiből 8 millióval az állami Szakképzési Alap támogatásával beszerzett gépek képviseltetnek. Az 1991-es költségvetésről szóló törvény elővásárlási jogot adott a szakoktatási intézményt működtető önkormányzatoknak abban az esetben, ha egy ilyen támogatással létrehozott tanműhelyt el akarnak adni. Sőt, a tanműhely-vásárláshoz kedvezményes hosszú távú hitelt is fölvehetett volna Ajka városa. Kétszáz fiatal oktatása folyik a kérdéses tanműhelyben; és mivel nem lett a városé, nem kapja meg ez évben a fenntartása után járó (mintegy nyolcmillió forintos) normatív költségvetési támogatást sem.
Dr. Csertán János polgármester levélben követelte a Szanáló Szervezettől az elővételi jog érvényesítését november végén, még éppen a végleges gyáregység-értékesítési szerződés megkötése előtt, de két hónappal azután, hogy a Kvattro elnyerte a gyáregység megvételének jogát. Bár Csertán a licit előtt is felkereste Rédei Lászlót, a Szanáló Szervezet igazgatóját, e találkozónak írásos nyoma nem volt. Rédei az írásos megkeresésre azt válaszolta, hogy a gyáregység értékesítése időpontjában nem volt tudomásuk arról, hogy a város igényt tart a tanműhelyre, utólag pedig lehetetlen érvényesíteni az elővásárlási jogot. A Kvattro a végleges szerződésben arra vállalt kötelezettséget, hogy június 30-ig működteti a tanműhelyt.
De mivel nem hívták meg a zártkörű (meghívásos) licitre az önkormányzatot – érvel Marton József ajkai alpolgármester –, nem is érvényesülhetett az elővásárlási jog. Ezért valószínűleg perelni fogja a város a Szanáló Szervezetet.
Friss hozzászólások
6 év 15 hét
8 év 40 hét
8 év 44 hét
8 év 44 hét
8 év 45 hét
8 év 46 hét
8 év 46 hét
8 év 48 hét
8 év 48 hét
8 év 49 hét