I. ütem: 2000–2003
Jelszó: mennyiségi és strukturális változtatások
Ez idő alatt kell áttérni az új szervezeti rendszerre, kell megvalósítani az új diszlokációt, ekkorra kell kialakítani az indokolt létszámarányokat, csökkenteni a fenntartási és működési költségeket, javítani a munka- és életkörülményeket. A szervezeti változások gyakorlatilag már befejeződtek: megszűnt, illetőleg hadtestszintű parancsnoksággá alakult át a Szárazföldi és a Légierő Vezérkara, megszűnt a hadosztályi vezetési szint, összevonták a kis létszámú helyőrségeket. Az átalakítás méretére jellemző, hogy az a HM kiadványa szerint több mint 120 katonai szervezetet, illetve valamilyen formában 20 000 fő státusát érintette. A honvédség békehadrendi elemeinek száma a felére csökkent, átcsoportosították a haditechnikai eszközöket. A laktanyai körülmények viszont alig javultak. A kormány elfogadott ugyan egy határozatot 2001 áprilisában a laktanya-rekonstrukciókról, valamint a lakás- és szállóvásárlási és építési programról, és bizonyos anyagi eszközöket is rendelt a programhoz, de konkrét eredményeket forrásunk sem említ.
II. ütem: 2004–2006
Jelszó: életminőség-javítás, a hadrafoghatóság és a kiképzési szint növelése
A haderő a határozat szerint ekkor még alapvetően a meglévő vagy részben felújított eszközeivel működik. „Az időszak kiemelt feladata a »fenyegetettség« alapú haderőből »képességalapú haderőt« létrehozni, melynek során az ország teherbíró képességével összhangban nő a NATO által támasztott képességi követelményeknek való megfelelés szintje is” – teszi hozzá magyarázatul a HM-kiadvány.
III. ütem: 2007–2010
Jelszó: haditechnikai korszerűsítés
E fázis alapvetően a haditechnikai modernizációt, az e téren jelentkező több évtizedes elmaradás legalább részleges pótlását tűzi ki célul.
Friss hozzászólások
6 év 16 hét
8 év 42 hét
8 év 45 hét
8 év 45 hét
8 év 47 hét
8 év 47 hét
8 év 47 hét
8 év 49 hét
8 év 50 hét
8 év 50 hét